Płać szybko i bezpiecznie w sieci

News
Innowacja goni innowacje, co oznacza, że nasze codzienne zwyczaje zmieniają się z dnia na dzień. Jeszcze niedawno kupowanie w sieci kojarzyło się z czymś ryzykownym i podejrzanym, jednak dzisiaj bezgotówkowe płacenie stało się normą dla większości Polaków. Wiąże się to z tym, że proces kupowania online jest szybszy i wygodniejszy niż zakupy w stacjonarnych placówkach. Oznacza to, że serwisy płatności online jak Dotpay, które pośredniczą w realizacji e-transakcji, stały się dla nas codziennymi partnerami. Ich funkcjonowanie polega na oferowaniu różnych metod płatności internetowych, które użytkownik może wybierać stosownie do swoich preferencji. Wielu z nas wciąż jednak zastanawia się, czy jest to bezpieczne? Odpowiadamy na wszelkie wątpliwości.

W dobie coraz większej cyfryzacji dobrze widzieć, że wszystkie instytucje płatnicze, które oferują usługi finansowe, podlegają dokładnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Na tej podstawie, kontrolowane instytucje zostają wpisane do specjalnego rejestru, co oznacza, że nie każda agencja płatnicza pośrednicząca w e-transakcjach może znaleźć się na takim wykazie. Otóż KNF gruntownie weryfikuje, czy ubiegający się spełnia wymogi bezpieczeństwa. Jeśli więc chcesz być pewny bezpieczeństwa swoich zakupów online, wystarczy, że przed skorzystaniem z usług danego serwisu płatności online, sprawdzisz czy dana firma znajduje się w rejestrze KNF-u.

Usługi sprawdzonego operatora
Każdy proces dokonywania e-transakcji powinien być maksymalnie intuicyjny i bezpieczny. W każdej sytuacji, gdy pojawiają się zbędne formalności oraz niepotrzebne czynności, użytkownik zacznie czuć się nadmiernie infiltrowany i stanie się podejrzliwy, co jest zupełnie naturalne. Na szczęście, przy obecnym rozwoju polskiego rynku e-commerce, możemy cieszyć się w pełni usługami kilku sprawdzonych serwisów płatności online, jak lubiany przez Polaków Dotpay. Tego rodzaju serwisy współpracują z największymi sklepami internetowymi, zabezpieczając przy tym miliony e-transakcji ich klientów. Usługi takie odznaczają się tym, że w swojej ofercie posiadają wiele rozmaitych metod, które pozwalają na szybkie i wygodne kupowanie w sieci. Obecnie, za najbezpieczniejszy sposób płacenia online uchodzi dobrze nam znany „szybki przelew”. Warto przy tym pamiętać, że to pośredniczący serwis jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich dokonywanych w ten sposób e-transakcji i właśnie dlatego warto upewnić, że posiada on niezbędne międzynarodowe i polskie certyfikaty.

Zachowaj czujność
Oczywiście poza samym sprawdzeniem rejestru KNF-u istnieje jeszcze kilka metod, które pomogą użytkownikom uniknąć ewentualnego cyberoszustwa. Wystarczy, że będziemy zwracać uwagę czy dany serwis posiada uruchomione Biuro Obsługi Klienta. Jeśli zauważysz, że takowe jest uruchomione, zadzwoń i oceń jakość obsługi. Miej przy tym na uwadze, że wyłącznie kompetentne biuro odpowie na wszelkie wątpliwości oraz pomoże w razie problemów i nie będzie zbywać swojego klienta. Z kolei e-sprzedawcy, chcący współpracować z serwisem płatności online, powinni zwrócić uwagę na jakość i cenę pomocy technicznej. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ każdy przedsiębiorca chce, aby podczas ewentualnej awarii nie wyciekły poufne dane. Warto również zwrócić uwagę nad stosowanymi zabezpieczeniami przed możliwym cyberatakiem. Otóż tylko zawodowy i spełniający wszelkie wymogi KNFu serwis płatności online będzie w stanie we właściwy sposób zaszyfrować dane osobowe klientów tak, żeby nie dopuścić do jakichkolwiek wycieków.