Jak zintegrować stronę z szybkimi płatnościami internetowymi?

News

Wdrożenie płatności elektronicznych wcale nie należy do skomplikowanych czynności. Należy po prostu zintegrować oprogramowanie sklepu z wybranym przez siebie systemem płatności. Operację taką ułatwiają gotowe skrypty lub moduły sklepu, dzięki którym oprogramowanie sklepu jest w stanie nadać komunikat o żądaniu transakcji oraz odebrać odpowiedź o wyniku transakcji z systemu płatności. Przyjrzyjmy się nieco bliżej procesowi wdrażania płatności online.

Integracja sklepu z wybranym agentem płatności nie generuje zbyt wiele problemów, ani zbyt dużych kosztów. Podpisanie stosownej umowy nie wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami. Oczywiście sklepy wykorzystują różne oprogramowanie. Jednak niezależne od niego proces integracji nie jest skomplikowany. Dostawcy serwisów sprzedażowych proponują z reguły gotowe integracje z najpopularniejszymi kanałami płatności. Aby móc z nich korzystać, wystarczy podać numer ID klienta, stosowne hasła oraz klucze autoryzujące dostarczone przez naszego dostawcę.

Operatorzy płatności mogą zaproponować nam również gotowe skrypty, które można wykorzystać na stronach niezwiązanych z tradycyjną sprzedażą wysyłkową. Należy jednak wziąć pod uwagę, że takie rozwiązanie jest związane z dodatkowymi pracami programistycznymi. Pojawią się, więc dodatkowe koszty dotyczące jego wdrożenia.

Wiele osób zakładających sklepy internetowe zadaje sobie pytanie, czy szybkie płatności internetowe to dzisiaj konieczność? Wydaje się, że każde e-sklep powinien oferować swoim klientom możliwość płatności online. Dzięki nim przeprowadzenie zakupów internetowych przebiega w uproszczony sposób. Transakcje są nie tylko szybsze, ale i bezpieczniejsze. Wykorzystanie znanych i sprawdzonych systemów płatności zdecydowanie minimalizuje ryzyko związane z przesyłaniem środków finansowych. Płatności elektroniczne w naszych rodzimych sklepach internetowych to już niemal standard. Podobnie jak możliwość płatności kartami w tradycyjnych sklepach.

Dlaczego warto zintegrować stronę sklepu z jednym z systemów szybkich płatności? Najważniejsze argumenty przemawiające za takim krokiem to:

- komfort i wygoda, zarówno kupujących, jak i sprzedawcy,

- automatyczne uzupełnianie danych w formularzach płatności, co znacznie eliminuje ryzyko błędów,

- błyskawiczna informacja zwrotna o dokonaniu transakcji przekazywana klientowi sklepu i sprzedawcy,

- przyjmowanie wpłat w walutach obcych,

- panel administracyjny z poziomu, którego sprzedawca może na bieżąco kontrolować zestawienia dokonywanych płatności.

Nie da się ukryć, że sklep, który daje klientom możliwość szybkich płatności elektronicznych zyskuje również większe zaufanie. Jest po prostu postrzegany, jako nowoczesny, wiarygodny i solidny. Integracja e-sklepu z systemem płatności to, zatem jedna z najlepszych inwestycji, która z pewnością przełoży się na obroty oraz zyski.