Inwestowanie w mobilne bramki płatności

News

Kupowanie za pomocą urządzeń mobilnych takich, jak tablety czy smartfony staje się coraz bardziej popularne. Bramki płatności pozwalają nie tylko na internetowe zakupy przy użyciu np. telefonu, ale również szybką i łatwą realizację przelewów internetowych. Sklepy internetowe powinny inwestować w te rozwiązania z jednej prostej przyczyny. Oczekują tego ich klienci.

Jak działa mobilna bramka płatności?

Mobilna bramka płatności to nic innego, jak aplikacja, która pozwala na wykrycie urządzenia mobilnego i dostosowuje się do jego rozmiarów. Bez względu na to, z jakiego modelu smartfona czy tabletu korzystamy, zrobienie zakupów i dokonanie płatności jest zawsze tak samo łatwe. Użytkownicy popularnych portali takich, jak Allegro czy OLX mają okazję od dawna korzystać z mobilnych bramek płatności. Wymienione serwisy udogodnienie to wprowadziły, jako jedne z pierwszych. Na ich przykładzie doskonale widać, w jaki sposób mobilne bramki płatności powinny być spersonalizowane.

Dlaczego warto zainwestować w mobilne bramki płatności?

Wydawać by się mogło, że sklepy internetowe nie potrzebują bramek płatności, a już z pewnością nie są one niezbędne. Klienci mogą przecież dokonać zakupu przy użyciu urządzenia mobilnego, a samą płatność zrealizować wykorzystując komputer osobisty. Nie da się jednak ukryć, że bramki to przede wszystkim ogromne poczucie komfortu dla konsumentów. Mogą oni błyskawicznie zrealizować przelew. Skróceniu ulega, zatem również sam proces realizacji zamówienia. Możliwość przejrzenia oferty sklepu, dokonania zamówienia oraz zapłaty za towar przy pomocy zaledwie jednego urządzenia to niezwykle wygodne rozwiązanie.

W przyszłości zapewne każdy sklep internetowy będzie oferował swoim klientom mobilne bramki płatności. W chwili obecnej najwięcej mogą zarabiać ci przedsiębiorcy branży e-commerce, którzy wdrożyli już to rozwiązanie lub znajdują się na etapie jego implementacji. Posiadanie bramki płatności staje się po prostu kolejnym sposobem na zdobycie potencjalnych klientów. Wcale nie wiąże się z wielkimi nakładami kosztów. Oczywiście stworzenie skryptu, który będzie dostosowywał się do rozmiarów urządzenia mobilnego to sporo pracy. Trzeba podkreślić, że taki skrypt musi być skorelowany z bazą danych, która pozwoli na zapamiętywanie zakupów i generowanie miesięcznych raportów. Trudno jest oszacować koszt zakupu takiego oprogramowania. Jednak napisanie skryptu bramki to wydatek, na który może pozwolić sobie wiele sklepów internetowych. Można śmiało potraktować go, jako dobrą inwestycję. Każda złotówka wydana na tego rodzaju rozwiązania zwróci się z pewnością. Wyższe obroty oraz zyski są gwarantowane.