Szybkie płatności online czy przelewy tradycyjne?

News

Sklepy internetowe chcąc sprostać wymaganiom klientów oferują dziś bardzo szeroki wachlarz metod płatności za zakupione towary. Porównamy dziś dwa bardzo popularne wśród e-konsumentów sposoby płatności: tradycyjne przelewy bankowe oraz szybkie płatności elektroniczne.

Przelew tradycyjny

Przelew tradycyjny to z pewnością najpopularniejsza forma zapłaty za towar w sklepach internetowych na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie traci jednak na popularności. Dlaczego coraz mniej klientów decyduje się płacić przelewem tradycyjnym? Przede wszystkim ze względu na dosyć długi czas jego realizacji. Robiąc zakupy chcemy, aby pieniądze dotarły do odbiorcy jak najszybciej. Przekłada się to, bowiem w znacznej mierze na szybką realizację zamówienia. Przelew tradycyjny nie należy również do najwygodniejszych form płatności. Wymaga od nas wypełnienia odpowiednich formularzy oraz udania się do oddziału banku lub placówki pocztowej. Nie mamy dzisiaj czasu na tego rodzaju formalności.

Szybki przelew internetowy

Sytuację zmienia pojawienie się szybkiego przelewu internetowego. Z jego pomocą przekażemy środki w bardzo krótkim czasie, zwłaszcza w przypadku operacji w jednym banku. Realizacja takiego przelewu nie wymaga spełnienia szeregu formalności. Internetowe formularze przelewu wypełniane są automatycznie, co zapobiega oczywiście błędom, które bardzo często pojawiają się przy ręcznym wypisywaniu blankietów. Głównym argumentem przeciwko tego typu operacjom jest ich bezpieczeństwo oraz brak kontroli nad własnymi środkami finansowymi. Niestety za realizację tego typu przelewów często pobierane są prowizje. Należy wziąć też pod uwagę fakt, że nie wszystkie banki realizują je w weekendy.

Szybkie płatności online

Coraz więcej sklepów w sieci oferuje specjalne systemy płatności internetowych. Również kupujący coraz chętniej wybierają te formę zapłaty za towar, przede wszystkim ze względu na jej ogromną wygodę. Dzięki niej powiadomienie o realizacji transakcji trafia zarówno do kupującego, jak i sprzedającego. Konsument nie ma już, więc żadnych wątpliwości czy płatność przebiegła pomyślnie. Natomiast sprzedający zaraz po otrzymaniu informacji o przelewie, może rozpocząć realizację zamówienia.

Wyspecjalizowane instytucje płatnicze takie, jak PayU oferują dziś klientom płatności znacznie bardziej wygodne i zdecydowanie szybsze, niż zwykłe przelewy bankowe, nawet te internetowe. Sprawność przekazywania środków finansowych jest głównym czynnikiem przyciągającym klientów e-sklepów. Dowolna kwota może zostać przelana na konto odbiorcy w systemie dosłownie za pomocą kilku kliknięć. Nie musimy wypełniać żadnych formularzy przelewu. Dane wpisywane są automatycznie. Ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu jest, więc minimalne. Co istotne, wszystkie operacje księgowane są w czasie rzeczywistym, a systemy płatności umożliwiają przyjmowanie wpłat również w walutach obcych. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ tego rodzaju rozwiązań na wizerunek sklepu internetowego. E-sklep umożliwiający szybkie płatności online staje się bardziej wiarygodny i nowoczesny w oczach klientów.