3 zalety współpracy z lokalnym dostawcą usług płatniczych

News

Czy próbujesz wybrać właściwego dostawcę usług płatniczych dla swojej firmy? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że decyzja jest bardzo trudna. Dostępna jest przytłaczająca liczba międzynarodowych dostawców usług płatniczych. Jednak warto zastanowić się nad wyborem lokalnego dostawcy. Lokalny pośrednik w transakcjach online będzie rozumiał Ciebie, Twoich klientów i lokalny rynek i może zapewnić bezpieczną platformę płatności, która jest bardziej dostosowana do Twoich wymagań. Oto trzy podstawowe zalety współpracy z lokalnym dostawcą usług płatniczych:

Przyjmowanie lokalnych walut
Lokalny dostawca usług płatniczych ma większe szanse na współpracę z lokalnymi bankami przejmującymi. To bardzo ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę w przypadku walut akceptowanych na Twojej stronie internetowej. Waluty, którymi klienci mogą zapłacić, zależą od walut przetwarzanych przez bank przejmujący. W związku z tym bardzo korzystne jest posiadanie rachunku handlowego w lokalnym banku przejmującym, który współpracuje z Twoim dostawcom. Umożliwi to przyjmowanie płatności w lokalnych walutach, dzięki czemu płacenie za towary i usługi będzie znacznie prostsze dla klientów. Przyjmowanie lokalnych walut nie tylko zwiększa zadowolenie klientów, ale także pozwala zaoszczędzić na opłatach za przeliczanie transakcji.

Łatwa komunikacja
Lokalny dostawca będzie mógł porozumiewać się z Tobą w Twoim języku, co jest korzystne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Jako sprzedawca będziesz w stanie bardziej komfortowo i precyzyjnie wyrazić swoje wymagania biznesowe. Będziesz także w stanie w prosty sposób komunikować się z zespołem obsługi klienta, bez barier kulturowych, językowych i związanych ze strefami czasowymi. Możesz w ten sposób poprawić wrażenia klientów i zwiększyć sprzedaż, ponieważ klienci będą mogli wykonywać transakcje swoim ojczystym języku. Zmniejszy to frustrację klientów i skróci czas transakcji. Sprawny i szybki proces płatności sprawi, że klienci będą zadowoleni, co zwiększy współczynniki konwersji. Obsługa panelu administracyjnego będzie dla Ciebie o wiele prostsza.

Znajomość lokalnych, preferowanych metod płatności
Lokalny dostawca usług płatniczych będzie wiedział, które lokalne metody płatności są najbardziej preferowane przez klientów. Będzie także miał wszystkie te metody płatności już zintegrowane z platformą płatności. Akceptowanie wielu preferowanych metod płatności pomoże Ci zwiększyć zadowolenie klientów. Lokalny dostawca usług płatniczych będzie również świadomy powszechnych lokalnych oszustw. Wykorzysta swoją specjalistyczną wiedzę na temat danego rynku, aby Twoja firma była bezpieczna, a Twoi klienci zadowoleni, a wszystko to po niższych kosztach, niż w przypadku korzystania z usług dostawców międzynarodowych.