Ochrona danych osobowych

News

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób są chronione Wasze dane osobowe? Kto czuwa nad ich bezpiecznym przetwarzaniem i udostępnianiem w powołane ręce? Obecnie dokonywanie transakcji online stało się standardem, przez co znajdują się tacy, którzy chcą wykorzystać zaufanie i naiwność użytkowników. Jeśli firma rozliczeniowa, przez którą masz zamiar dokonać płatności wydaje Ci się podejrzana, koniecznie ją sprawdź, zanim udostępnisz jej jakiekolwiek dane. Miej świadomość, że chronią Cię restrykcyjne prawa konsumenckie, a firmy, które mają dostęp do Twoich danych znajdują się pod ścisłym nadzorem. Dzisiaj porozmawiamy o ochronie danych osobowych. Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Czy płacenie w Internecie jest bezpieczne
Całe sztaby wykwalifikowanych osób czuwają nad procesami weryfikacji płatności. To dobrze, bo dzięki temu użytkownicy nie boją się sięgać po najnowsze zdobycze technologii i z otwartością testują kolejne aplikacje i bramki płatnicze. Jeszcze nie tak dawno sądziliśmy, że tradycyjne przelewy internetowe to istnie odkrycie XXI wieku, dzisiaj uważamy tę czynność za nudną i staramy się ją na wszelki sposób skrócić. Jesteśmy za korzystaniem z nowości, ale polecamy zachować rozsądek i być świadomym użytkownikiem. Co powinniśmy wiedzieć na temat bezpieczeństwa płacenia w Internecie? Przede wszystkim bądźmy czujni na próby wyłudzenia naszych danych do logowania. Organizacje płatnicze, takie jak np. Dotpay, nigdy nie wysyłają informacji z prośbą o przekazanie danych do Twojego konta. Takie dane są tylko dla Ciebie i nikt nie ma do nich wglądu! Nie bez powodu, kiedy zapomnisz hasła wysyłany jest do Ciebie link restartujący dane – nikt przecież nie wyśle Ci wiadomości z treścią Twojego zapomnianego hasła. Organizacje płatnicze nie mają prawa wysyłać też rozszerzonych plików w formatach np. zip, rar, exe – jeśli coś takiego dostaniecie, koniecznie to zgłoście do supportu. W takich plikach można dostać wirusa, który ma na celu właśnie zdobycie Twoich danych osobowych. 

Certyfikat Thawte Web Server Certificate
Między innymi z tych powodów przyznawany jest certyfikat Certyfikat Thawte Web Server Certificate, który zapewnia klientów o wysoce zaawansowanym systemie kodowania danych osobowych w witrynie. Program ten ma na celu weryfikowanie i uwierzytelnianie właścicieli stron internetowych oraz wszystkich informacji przesyłanych pomiędzy użytkownikami a serwerem. To działanie w trosce ochrony danych osobowych przed wyłudzeniem i rozpowszechnianiem poza wiedzą właściciela. Przykładowo, dokonując płatności przez Dotpay pasek strony internetowej zostanie podświetlony na zielono. Wiele serwisów internetowych ma w pasku np. charakterystyczną kłódkę, która również sygnalizuje, że strona z której korzystamy, jest dodatkowo zakodowana. 

Czy można trwale usunąć swoje dane z bazy?
Tak! Pomimo tego, że opcje "usuń konto" i "dezatywuj konto" się od siebie różnią, w każdym przypadku mamy prawo usunąć swoje dane "na zawsze". Jeśli nie znajdujemy takiej możliwości na stronie serwisu, z którego korzystamy, warto zadzwonić lub napisać do centrum obsługi klienta.