Co powinieneś wiedzieć o e-portfelach?

News

Żyjemy w czasach, gdzie trudno jest nam sobie wyobrazić już funkcjonowanie bez nowoczesnej technologii. Większość z nas niemal codziennie co najmniej po kilka godzin korzysta z komputera, z Internetu oraz z telefonu komórkowego, którego zawsze mamy pod ręką w kieszeni. Filmy oglądamy na komputerze, muzyki słuchamy z Internetu, a niestety coraz częściej nawet na spotkania towarzyskie chodzimy wpatrzeni w naszego smartfona nie poświęcając w ogóle czasu ani uwagi osobie z którą przebywamy. Rozwój technologii to zarazem ogromne zagrożenie dla nas, jak i ogromna szansa. Na pewno wśród pozytywów coraz szybszego rozwoju nowoczesnej technologii warto wymienić pojawienie się czegoś takiego czym jest portfel elektroniczny. Jest to system, który pozwoli nam szybsze i wygodniejsze dokonanie płatności w każdym sklepie. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat e-portfeli to zapraszam Cię do lektury tego artykułu!

Co to w ogóle jest e-portfel?
Jak sama nazwa wskazuje e-portfel jest to cyfrowy odpowiednik naszego zwykłego, materialnego portfela, który trzymamy w kieszeni czy w torebce. Obecnie e-portfel ma wiele swoich nazw, określa się go bowiem mianem portfela cyfrowego, e-walletem czy e-portmonetką. Jeśli chodzi o samą definicję tego czym jest elektroniczny portfel to tak technicznie rzecz ujmując jest to po prostu konto, które możemy sobie założyć w jakimś zewnętrznym portalu (na przykład takim jak Dotpay.pl), które oferuje w swoich usługach płatności online. Dzięki używaniu naszego e-portfela możemy dokonać transakcji bezgotówkowej w czasie rzeczywistym, a to oznacza, że nie musimy nosić ze sobą już tradycyjnego portfela czy nawet karty kredytowej. Możemy wyjść na zakupy do najbliższego sklepu mając ze sobą tylko nasz telefon! 

Na co pozwala nam posiadanie elektronicznego portfela?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że e-portfel tak jak jego tradycyjny odpowiednik pozwala nam na dokonywaniu wielu czynności. Po pierwsze możemy w naszej e-portfonetce podpinać swoje karty płatnicze – nie musimy więc nosić ich fizycznie ze sobą, po drugie nasz cyfrowy portfel pozwala nam na przesyłanie środków między e-portfelami, tak jak dokonujemy tego w zwykłych portfelach, gdy na przykład chcemy oddać komuś pożyczone pieniądze, po trzecie możemy spokojnie wpłacać oraz wypłacać środki z naszego elektronicznego portfela, co jest jego podstawową funkcją. Dużym atutem elektronicznych portfeli jest to, że możemy nie tylko swobodnie wpłacać i wypłacać na niego naszą gotówkę, ale także mamy wszystkie metody płatności zapisane w jednym miejscu, dlatego nie musimy martwić się wpisywaniem numeru CVC czy też CVV.