Pomimo iż wiele osób zaczyna płacić za swoje rachunki poprzez przelewy ze swojego internetowego rachunku bankowego, to wciąż znajdzie się duża ilość miłośników tradycyjnych, gotówkowych form płatności za swoje rachunki w banku czy na Poczcie Polskiej. Obecnie jednak na szczęście nie musimy ograniczać się do zapłaty za nasze bieżące rachunki w takich placówkach jak Poczta Polska czy banki, ponieważ powstaje coraz więcej specjalnych punktów płatniczych, w których możemy dokonać transakcji gotówkowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat transakcji gotówkowych to zapraszam do lektury tego artykułu!
Jakie są formy płatności gotówkowych?
Obecnie portal Dotpay.pl daje nam możliwość dokonywania płatności gotówkowych na przykład w postaci wygenerowanego pocztowego druku przelewu – który następnie trzeba opłacić w wybranej przez nas placówce banku lub Poczty Polskiej. Ponadto istnieje również możliwość uzyskania wydruku dokonanej płatności w takich sklepach jak FreshMarket lub Żabka. Serwis Dotpay.pl umożliwia nam płacenie w gotówce także w formie przekazu oraz przelewu. W celu dokonania transakcji płatniczej możemy się udać również do Kantoru Polski lub zapłacić w sklepie Freshmarket czy też Żabka, a także w punktach takich jak Via – Moje rachunki. Po zalogowaniu się na konto na portalu internetowym Dotpay.pl możemy uruchomić opcje płatności internetowych, które zrealizujemy w postacie przelewu lub przekazu pocztowego.
Limit transakcji gotówkowych!
Jak już mowa o transakcjach gotówkowych to warto wspomnieć także o wprowadzonym pierwszego stycznia 2017 roku limicie, który został obniżony z 15 tysięcy euro do zaledwie 15 tysięcy polskich złotych! Otóż wedle tego ograniczenia wszelkie transakcje dokonane na kwotę wyższą niż 15 tysięcy polskich złotych musza zostać dokonane za pośrednictwem rachunku płatniczego. Przede wszystkim ten limit dotyczy przedsiębiorców – zarówno tych zagranicznych, jak i tych krajowych. Musisz wiedzieć, że w przypadku, gdy ktoś nie zastosuje się do tego przepisu jest on karany poprzez odbiór kupującemu prawa do zaliczenia w koszty podatkowe wydatku w tej części, w której był on zapłacony bez pośrednictwa rachunku płatniczego. Ten limit dotyczy także wszelkich zaliczek, które często dokonywane są w trakcie transakcji płatniczej. Otóż w przypadku, gdy wartość całości danego zamówienia jest większa niż te piętnaście tysięcy polskich złotych brutto to w takiej sytuacji zaliczka także powinna zostać zapłacona za pośrednictwem rachunku płatniczego. Warto o tym wiedzieć, a także pamiętać, aby w przyszłości uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z nałożoną karą oraz aby nasze transakcje były bezpieczne i legalne.