Jak szybko i wygodnie płacić w Internecie?

News

Sklepy internetowe oraz serwisy aukcyjne wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferują coraz bardziej wygodne i szybkie formy płatności. Przelew internetowy nie jest niczym nowym i od dawna cieszy się już zaufaniem kupujących w sieci. Istnieje jednak jego zdecydowanie szybsza i prostsza forma. To płatności internetowe, nazywane również płatnościami online, płatnościami elektronicznym lub Pay-By-Link.

Skąd popularność płatności online?

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom zakupy internetowe stają się jeszcze bardziej wygodne, a liczba klientów sklepów internetowych rośnie. Płatność online jest swego rodzaju przelewem. Jednak w porównaniu do niego nie wymaga aż tak dużego zaangażowania osoby, która chce zlecić wypłatę określonej kwoty. Dane potrzebne do transakcji wypełniane są automatycznie. Natomiast sprzedawca od razu otrzymuje informację o przelaniu środków przez klienta. Może, zatem szybciej przystąpić do realizacji zamówienia. Płatności internetowe pod względem wygody są zbliżone do płatności kartą kredytową. Jednak w przypadku płacenia kartą klienci mogą mieć obawy, czy system płatniczy danego sklepu lub operatora płatności jest bezpieczny. Przy płatnościach elektronicznych klient zostaje przekierowany na stronę swojego własnego banku i wszelkie dane potrzebne do przelewu udostępnia w dobrze mu znanym środowisku bankowości internetowej. Takie rozwiązanie budzi większe zaufanie klientów.

Płatność online krok po kroku

Płatność online nie wymaga od nas wykonania zbyt wielu czynności. Pierwszym etapem jest wskazanie banku, za pośrednictwem, którego pragniemy zrealizować transakcję. Wybieramy go z listy wyboru lub klikamy na logo. Sklepy stosują te dwa rozwiązania. Gdy dokonamy wyboru banku, zostajemy przeniesieni na stronę systemu bankowości elektronicznej naszego banku, gdzie powinniśmy się zalogować. Potrzebne będą dokładnie te same dane, co przy zwykłym logowaniu. Po zalogowaniu system przeniesie nas automatycznie do formularza przelewu, który z reguły będzie już zawierał wszelkie dane potrzebne do dokonania płatności. Dla tzw. „świętego spokoju” możemy zweryfikować zgodność danych. Teraz wystarczy autoryzacja transakcji, której dokonamy np. za pomocą jednorazowego kodu czy wskazania tokena. Co ważne, po zakończaniu transakcji zostaniemy automatycznie wylogowani z systemu i przekierowani z powrotem na stronę sklepu. Sprzedawca natomiast otrzyma powiadomienie, że środki zostały przekazane.

Zalety płatności online

Płatności online są coraz powszechniej stosowane przez klientów sklepów internetowych, ponieważ zapewniają ogromne poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy obawiać się prób wyłudzenia danych. Podajemy je w dobrze nam znanym systemie bankowości elektronicznej naszego banku. Nie bez znaczenia pozostaje również szybkość tego typu transakcji. Pieniądze są przelewane w zależności od konkretnego banku, już kilka chwil po zleceniu płatności albo w przeciągu jednego dnia. Płatności elektroniczne dla użytkowników są również niezwykle wygodne. Nie wymagają żmudnego uzupełniania danych i żadnych zbędnych kroków.