Wybieramy dostawcę usług płatniczych

News

Rozpoczynając działalność w obszarze handlu internetowego musimy wybrać dostawcę usług płatniczych, który pomoże nam w akceptowaniu płatności elektronicznych. Właściciele firm internetowych potrzebują zintegrowanego rozwiązania, które akceptuje płatności za pośrednictwem różnych globalnych i lokalnych metod płatności i walut. Wybrany dostawca powinien być niedrogi i elastyczny, aby sprostać zmieniającym się potrzebom w miarę rozwoju firmy. Oto, na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług płatniczych:

Łatwe i szybkie rozwiązania
Wybierzmy dostawcę, który oferuje prosty i szybki proces konfiguracji, abyśmy mogli rozpocząć działalność online i sprzedaż internetową tak szybko, jak to możliwe. Dostawca powinien oferować kompleksowe usługi, która łatwo integrują się z witryną i są intuicyjne w zarządzaniu. Platforma dostawcy powinna umożliwiać akceptację wielu metod płatności i walut w ramach jednej integracji. Korzystając ze sprawdzonego pośrednika płatności po pierwsze oszczędzamy pieniądze, ponieważ nie ma potrzeby samodzielnego projektowania własnej strony i samodzielnego integrowania wielu usług płatniczych. Po drugie, możemy liczyć na zgodność z certyfikatem PCI DSS, czyli zabezpieczenia wysokiego poziomu. Mamy gwarancję, że dane klientów będą całkowicie bezpieczne.

Globalne możliwości transakcji
Piękno biznesu online polega na tym, że możemy mieć klientów z całego świata. Aby klienci krajowi i międzynarodowi mogli łatwo dokonywać transakcji w naszym sklepie, warto skorzystać z usług dostawcy, który zapewnia: 
- możliwość płatności transgranicznych - dzięki czemu klienci mogą płacić z różnych krajów,
- możliwość płatności wielowalutowych - dzięki czemu klienci mogą płacić w lokalnej walucie,
- akceptację międzynarodowych kart kredytowych i debetowych - w tym Visa, MasterCard i American Express,
- szeroką gamę alternatywnych metod płatności - w tym portfele, raty online czy płatności mobilne.

Płatności mobilne
Skupmy się nieco na tej ostatniej opcji. Trendy w zakresie płatności mobilnych pokazują, że coraz większa liczba klientów korzysta z wygody dokonywania płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych np. telefonów czy tabletów. Bądźmy na bieżąco z tym trendem, wybierając dostawcę oferującego możliwość płatności mobilnych np. Dotpay.

Rozsądne opłaty i elastyczny harmonogram rozliczeń
Koszty są ważną kwestią w przypadku każdego dla startupu. Dowiedzmy się, zatem jaką strukturę opłat proponuje dany dostawca usług płatniczych. Upewnimy się, że opłaty są dostosowane do naszego budżetu i pokrywają wszelkie potrzebne usługi, bez ukrytych kosztów.