Dlaczego właściciele sklepów internetowych powinni używać kompleksowych rozwiązań płatniczych?

News
Prowadzanie sklepu internetowego to ogromne wyzwanie. E-sprzedawca ma na swojej głowie nie tylko samą sprzedaż. Jego czas może pochłaniać płacenie rozmaitym usługodawcom, śledzenie transakcji pochodzących z różnych miejsc, a także zarządzanie płatnościami dla dostawców. Problemem są również kwestie bezpieczeństwa, dotyczące płatności wielowalutowych i transgranicznych za pośrednictwem różnych metod płatności. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie wielu rozwiązań powoduje duży ból głowy, którego można łatwo uniknąć, stosując kompleksowe rozwiązanie płatnicze. Oto trzy główne zalety kompleksowego rozwiązania płatniczego:

Uproszczona księgowość
Koniec z ciągłym liczeniem. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu do obsługi płatności, które zapewnia szeroki zakres metod płatności, wszystkie transakcje są automatycznie rejestrowane i łatwe do śledzenia. Zarządzanie finansami to pestka. Możemy wyświetlić wszystkie transakcje na centralnym pulpicie nawigacyjnym, zamiast przeszukiwać wiele źródeł, aby znaleźć interesujące nas dane. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy klient zapłacił w sklepie przy użyciu karty kredytowej, czy online za pomocą mobilnego portfela, wszystkie transakcje są rejestrowane w tym samym miejscu. Można również wyświetlić płatności wychodzące dla dostawców. Taka opcja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając obsługę większej liczby klientów i skoncentrowanie się na innych aspektach działalności.

Zwiększone bezpieczeństwo
Dostawcy usług mogą oferować różne poziomy bezpieczeństwa. Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, możemy skorzystać z kompleksowych usług dostawcy, która ma certyfikat PCI DSS. Zgodność ze standardem PCI DSS jest globalnym standardem, który zapewnia bezpieczeństwo informacji o kartach kredytowych klientów, zarówno w przypadku płatności internetowych, jak i transakcji w sklepie. Dostawcy, którzy posiadają certyfikat PCI DSS spełniają surowe standardy i korzystają z zaawansowanej technologii ochrony przed oszustwami, które mogą stanowić poważne źródło strat finansowych. Zwiększenie bezpieczeństwa zachęca także nowych klientów do zakupu w sklepie, ponieważ są oni pewni, że ich wrażliwe informacje dotyczące płatności znajdują się w bezpiecznych rękach.

Łatwiejsze płatności wielowalutowe
Kompleksowe rozwiązania w zakresie płatności mogą zwiększyć zadowolenie klientów, gdyż umożliwiają klientom dokonywania płatności w ich lokalnej walucie. Jeśli mamy do czynienia z klientami z wielu różnych krajów, potrzebujemy rozwiązania, które pozwoli nam akceptować płatności transgraniczne i różne waluty. Klienci mogą po prostu wybrać swoją walutę lokalną i dokonać płatności za pomocą preferowanej metody, za pośrednictwem jednego, zintegrowanego i łatwego w użyciu systemu płatności.