Dotpay - jak działa?

News

Dotpay jest jednym z wielu systemów płatności internetowych stworzonych z myślą o finalizowaniu transakcji za pośrednictwem sieci. Dotpay założony został w roku 2000 przez firmę DotPay sp. z o.o z siedzibą w Krakowie. Bardzo szybko stała się ona jednym z liderów nie tylko polskiego, ale i europejskiego rynku płatności internetowych, o czym świadczy udostępnianie interfejsu systemu aż w dziewięciu różnych językach. 

Jak to działa?

Firma Dotpay działa na zasadzie pośrednictwa w transakcjach internetowych. Pełni rolę pośrednika, obsługującego płatności w internecie. Klient danej firmy czy sklepu internetowego nie kontaktuje się bezpośrednio z nim i nie dokonuje wpłaty na jego konto. System automatycznie przenosi go do formularza płatności. Z jego pomocą może on wybrać dowolną formę płatności np. szybki przelew, płatność kartą lub płatność przez sms i sfinalizować daną transakcję. Gdzie trafiają pieniądze? Na konto pośrednika. Zostają również dopisane do indywidualnego konta w systemie płatności. Zaletą systemu jest fakt, że zarówno sklep, jak i jego klient od razu otrzymują potwierdzenie wpłaty i mogą natychmiast dokonać realizacji zamówienia. Wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie. Cała operacja zajmuje, bowiem zaledwie kilkanaście minut. Jest to korzystne zarówno z punktu widzenia sklepu, który może sprawniej obsługiwać swoich klientów, jak i klienta, który zyskuje szansę na natychmiastową realizację zamówienia.

Etapy procesu płatności za pośrednictwem Dotpay

Proces płatności za pośrednictwem systemu Dotpay jest niesłychanie prosty. Wszystko przebiega szybko i sprawnie, niemal intuicyjnie. Pierwszym krokiem jest wybór określonych produktów lub usług przez klienta, a następnie określenie preferowanej metody płatności. Następnie system przekierowuje klienta automatycznie do strony, za pośrednictwem której może on dokonać płatności. Najczęściej jest to serwis internetowy konkretnego banku. To tu następuje dokonanie płatności. Klient potwierdza dokonanie wpłaty i zostaje przekierowany z powrotem na stronę danego sklepu czy serwisu oferującego określone usługi. Klient otrzymuje informację zwrotną o wpłacie. Odbywać się to może różną drogą. Najczęściej jest to wiadomość mailowa, SMS lub stosowna adnotacja na koncie w systemie. Co istotne, już w tej chwili pieniądze znajdują się na indywidualnym koncie w systemie płatności i można dokonać ich wypłaty. Po odnotowaniu wpłaty w systemie sklep może od razu, bez żadnej zwłoki przystąpić do wysyłki towaru lub realizacji usługi.

System Dotpay jest idealnym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży internetowej. Sklep może z jego pomocą sprawniej obsługiwać swoich klientów. Ci z kolei mogą liczyć na szybsze otrzymanie zakupionego towaru lub realizację zamówionej usługi. Dla kupujących to najprostszy z możliwych sposobów dokonywania zakupów internetowych. Nie bez znaczenia pozostaje również bezpieczeństwo tego rodzaju transakcji. Warto podkreślić, że płatności internetowe za pośrednictwem Dotpay są w pełni bezpieczne, a już z pewnością gwarantują nie mniejszy poziom bezpieczeństwa od tradycyjnych form płacenia za towary lub usługi.